13 Şubat 2016

Romantik DIY Projesi :)

Hediyeleşmek için özel günlere mi ihtiyacımız var yoksa bizim adımıza başkalarının belirlediği 'hediye alma' günlerine mi?
Sizde benim gibi aklına gelince hediye alanlardansanız sevdiklerinize, sevdiceğinize :),arkadaş ve dostlarınıza kış hediyesi yapabileceğiniz çoraptan kardan adam projemi sizlerle paylaşmak istiyorum.


Romantik kardan adamlar:) Yapımı için, bir çift beyaz çorap, biraz pamuk, zevkinize göre renklendireceğiniz düğme,kaşkol ve bi kaç raptiyeye ihtiyacınız olacak.
Bu sevimli kardan adamların yapımı şöyle:


Çorabı topuk kısmının biraz üst tarafından kesiyoruz. Boğaz kısmını alıp ayak kısmını daha sonra kullanmak için bi kenara bırakıyoruz.


Boğaz kısmını ip yardımıyla bağlayıp, bağladığımız kısım içeride kalacak şekilde çorabı ters çeviriyoruz.Torba şekline gelen çorabın içini pamuk ile doldurup ip yardımıyla bağlıyoruz.


Doldurduğumuz çoraba elimizle şekil verip pamukların yerleşmesini sağlıyoruz.Orta kısımdan biraz yukarıdan tekrar bi ip yardımıyla bağlıyoruz.Kestiğimiz diğer parçayı yani ayak kısmını, kestiğimiz yerden kıvırarak küçük bir şapka haline getiriyoruz:)


Kardan adamımızın başına geçiriyoruz.Buradan sonrası tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.Renk renk düğmeler, kaşkollar, şapka tokaları hatta benim gibi takma kirpikler ve baş harfleriniz ile süsleyebilirsiniz :)


İşte benim romantik kardan adamlarımın son hali :) Umarım sizde zevkle yaparsınız.
Görüşmek Üzere...

1 yorum:

Yorumunuz için teşekkür ederim

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...